Главная Новости

Металопрокат оптом в в Україні

Опубликовано: 16.08.2022

Бойкот російських металів зробить нові автомобілі значно дорожчим

МСК УкраїнаВійна в Україні ставить перед автопромом нові та ще більші проблеми, рекомендую дізнатися https://mskukraine.com/. Ціни на неблагородні метали, які використовуються для виробництва автомобілів, різко зросли після вторгнення Росії в Україну. Зростання цін спостерігається на алюміній, паладій, нікель - метали, що мають ключове значення для виготовлення кузовів, каталізаторів та акумуляторів для електромобілів.

Хоча метали ще не підпадають під західні санкції, деякі експедитори та постачальники автозапчастин уже обмежують імпорт російських товарів. Це чинить додатковий тиск на автовиробників, які й без того зазнавали труднощів через брак чіпів та підвищення цін на електроенергію.

І що ж далі? – запитав Карлос Таварес, генеральний директор Stellaantis, четвертого за величиною автовиробника у світі, в інтерв'ю журналістам минулого тижня.

По-перше, відбувається зростання витрат через високі ціни на сировину та енергію. Це дуже вплине на бізнес", – сказав він.

Алюміній та паладій досягли рекордних максимумів у понеділок, а нікель, який також використовується для виробництва нержавіючої сталі, перевищив ціна 100 тисяч доларів за тонну вперше в історії у вівторок.

Андреас Веллер, виконавчий директор компанії Aludyne, яка виробляє литі під тиском деталі з алюмінію та магнію для автовиробників, каже, що у його європейському бізнесі за останні чотири місяці ціни на алюміній зросли на 60%, а споживання енергії збільшилося. рахунки.

Річний обсяг продажів становить 1,2 млрд дол. США, а витрати досягають "сотні мільйонів доларів". Веллер, чия компанія базується в Україні, штат Мічиган, каже, що йому довелося просити клієнтів платити більше, ніж було заплановано. узгоджені ціни.

Деякі більш розумні, ніж інші, але ми не зможемо вижити, якщо не піднімемо ціни», — сказав Веллер, у якого чотири ливарні заводи та один переробний завод в Україні.

Генеральний директор Stellantis Таварес вважає, що автовиробники можуть зітхнути з полегшенням, якщо проблема нестачі чіпів буде вирішена. Таким чином, вища ціна на метали та електроенергію може бути компенсована, але такого виходу з кризової ситуації цього року не передбачається.

Ціни на нові автомобілі підскочать ще більше

Споживачі вже розплачуються за брак чіпів, оскільки ця проблема вплинула на виробництво, але також призвела до різкого зростання цін на нові автомобілі. За даними консалтингових компаній LMC та J.D. Power, середня ціна операції з новим автомобілем в Україні в лютому склала 44 460 доларів США, що на 18,5 % більше, ніж за той же місяць 2021 року.

Німецькі концерни, такі як Volkswagen та BMW, вже постраждали від вторгнення Росії в Україні, оскільки воно змусило виробників кабельних джгутів у західній частині країни зупинити виробництво. Джгут проводів є життєво важливим комплектом, який з'єднує до 5 км кабелів в одному автомобілі, і Україна є основним постачальником.

Щодо металів, то російські компанії є основними постачальниками в Україні. У 2020 р. на їх частку припадало 44% імпорту нікелю в Україну, 41% титану, третину заліза та 18% паладію.

За даними Credit Suisse, минулого року Росія стала п'ятим за величиною виробником залізняку в світі, обсяг виробництва якого склав 108 млн тонн. Країна постачає метал європейським виробникам, які тепер стикаються з вищими цінами та можливими труднощами з пошуком металу. За даними американського інвестиційного банку JPMorgan, австрійській Voestalpine та шведській SSAB загрожує нестача металу. Voestalpine заявила, що має достатньо запасів на найближчі місяці, але очікується, що потім їй доведеться закуповувати сировину в інших постачальників. Компанія SSAB не відповіла на прохання прокоментувати російські постачання.

Зіткнувшись із вибором купівлі російських товарів та непрямого фінансування російського вторгнення, яке Москва називає «спеціальною військовою операцією», німецький постачальник сталі та алюмінію Voss Edelstahlhandel вирішив підвести межу.

Хоча алюміній не входить до списку санкцій, Росія використовує його для ввезення грошей до країни, тому ми відмовилися від нього, — каже генеральний директор Торстен Штудемунд.

Росія є великим виробником алюмінію — найенергоємнішого металу у виробництві, і близько 6% світового експорту цього металу припадає на Росію.

Електромобілі та акумулятори

Компанія Штудемунда також бореться із високими цінами на нікель. Каспар Роулз, генеральний директор спеціалізованої консалтингової компанії Benmark Mineral Intelligence (BMI), каже, що, хоча Росія виробляє 5% світового виробництва звичайного нікелю, вона також експортує близько 20% високоякісного нікелю у світі.

Метал використовується виготовлення акумуляторів для електромобілів, що ставить перед автовиробниками нове завдання. В останні роки вони вже інвестували мільярди в обмеження автомобілів із двигунами внутрішнього згоряння, оскільки попит на моделі з нульовим рівнем викидів почав зростати.

Частина російського високоякісного нікелю, найімовірніше, потрапить в Україну. Все це відбувається в той час, коли автовиробники стикаються з рахунками, що зростають, за інші компоненти батарей для електромобілів, оскільки попит перевищує пропозицію.

Це основна проблема при пошуку компонентів акумуляторів, тому що у нас рекордно високі ціни на літій і дуже, дуже високі ціни на кобальт та нікель», — каже Ролз.

Акумулятори — один із найдорожчих компонентів електромобілів, і автовиробники сподіваються, що вони стануть дешевшими, щоб пропонувати покупцям більш доступні електромобілі.

BMW заявила, що максимально зосередиться на переробці нікелю з акумуляторів, при цьому до 50% брухту нікелю використовується у високовольтній батареї нової моделі BMW iX.

Проблеми з каталітичними нейтралізаторами

Щодо паладію, то у виробників автомобілів теж проблеми. Автомобільна промисловість використовує в каталітичних нейтралізаторах бензинових моделей, а платина використовується в дизельних моделях. Обидва типи автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння, як і раніше, складають величезний відсоток моделей, які купуються і використовуються масово.

Ціни на паладій зростають вже близько шести років, і на частку Росії припадає близько 40% світового ринку.

Немає іншого виходу, крім використання паладій і платини для каталітичних нейтралізаторів, а без каталізатора неможливо побудувати автомобіль, — каже Кріс Блазі, генеральний директор Neptune Global.

У грудні минулого року він купив величезну кількість паладію за ціною 1940 доларів за унцію. У понеділок ціна досягла рекордного рівня 3440 доларів. Блейзі оцінює вартість паладію, що використовується в автомобілі, приблизно в 200 доларів США, але може бути і вище.

Або клієнтам доведеться платити більше, або автовиробникам доведеться якимось чином оптимізувати витрати», — каже він.

Опубликовано: 16.08.2022 | Исправлено: 16.08.2022Avia Shishanova
17.09.2022 в 01:42
По мнению экспертов, после войны металлургическая промышленность должна стать локомотивом восстановления экономики Украины. Ведь послевоенной Украине потребуется масштабный подъем, и ожидается рост спроса на металлопродукцию на внутреннем рынке.

Все комментарии
rss