Elektromagnetyczny zawór benzynowy - urządzenie i cel. Jak podłączyć zawór elektromagnetyczny.

 1. Najważniejsze funkcje
 2. Podłączamy zawór
 3. Korzyści z autowateringu
 4. Cel zaworu elektromagnetycznego
 5. Zawór elektromagnetyczny
 6. Zawór elektromagnetyczny do nawadniania: wzór pracy
 7. Zawór elektromagnetyczny do podlewania zrób to sam
 8. Wady i naprawy
 9. Wniosek

Zawór elektromagnetyczny jest elementem blokującym działanie elektromechaniczne, które pełni funkcję zdalnego automatycznego sterowania kierunkami ruchu ciekłego i gazowego czynnika roboczego wewnątrz rurociągu. Za pomocą cewki elektromagnetycznej wymagane objętości przepływu są odmierzane w określonym momencie.

Jest szeroko stosowany na poziomie gospodarstwa domowego oraz w dużych strukturach przemysłowych w szerokim zakresie temperatur roboczych. W rurociągach w sektorze mieszkaniowym i użyteczności publicznej zawór steruje środowiskiem wewnątrz instalacji wodno-kanalizacyjnej lub centralnego ogrzewania. Jest on stosowany w liniach technologicznych rafinerii chemicznych i naftowych, przewodach hydraulicznych do filtracji. Zastosujmy w rolnictwie: projekty nawadniania, systemy dozowania i mieszania.

Do produkcji zaworów elektromagnetycznych używane materiały, które spełniają wymagania GOST i norm międzynarodowych. Zawór elektromagnetyczny składa się z kilku podstawowych elementów:

Zasada działania zaworu elektromagnetycznego opiera się na działaniu elementu sterującego - cewki elektromagnetycznej. W przypadku braku prądu stałego lub przemiennego pod ciśnieniem mechanicznym sprężyny, membrana (tłok) zaworu znajduje się w gnieździe urządzenia. Gdy napięcie elektryczne o różnej mocy jest doprowadzane do zacisków elektromagnesu, rdzeń jest wciągany do wnętrza cewki, zapewniając otwarcie lub zamknięcie otworu kanału. Odłączenie solenoidu prowadzi do zamknięcia zaworów. Cechy konstrukcyjne zaworu elektromagnetycznego mogą się różnić w zależności od jego typu.

Zawory elektromagnetyczne są podzielone na kilka kategorii.

musi być wykonana przez wykwalifikowaną osobę upoważnioną do pracy z sieciami elektrycznymi.
Produkcja zaworów elektromagnetycznych odbywa się w wyspecjalizowanych zakładach do montażu rur w praktycznie każdym kraju w Europie. Jednym z wiodących światowych producentów zaworów elektromagnetycznych jest SMART HYDRODYNAMIC SYSTEMS. Koszt zaworu elektromagnetycznego zależy od jego funkcji, typu konstrukcyjnego, średnicy gwintu i producenta zaworów elektromagnetycznych (elektromagnetycznych). Aby określić pożądany typ urządzenia, możesz skonsultować się z ekspertami lub obejrzeć wideo zaworu elektromagnetycznego.

Zawory elektromagnetyczne znalazły zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, w których są stosowane do regulacji przepływu niektórych rodzajów substancji. Konstrukcja takich mechanizmów ma inną strukturę, która zależy od konkretnego rodzaju produktu.

Kupując zawory elektromagnetyczne Danfoss, zdecydowanie należy skonsultować się ze specjalistą, który wyjaśni wszystkie jego podstawowe parametry i zakres. Ten typ urządzenia sprawdził się bardzo dobrze, co pozwala na stosowanie go w różnych warunkach roboczych.

Najważniejsze funkcje

Zawory elektromagnetyczne na zasadzie działania przypominają konwencjonalne mechanizmy blokujące, ale przepływ nie jest blokowany ręcznie, ale za pomocą solenoidu. Pozwala to automatycznie regulować ten proces bez interwencji człowieka.

Główne elementy strukturalne takiego produktu to:

 • mieszkania;
 • elektromagnes;
 • specjalne urządzenie, za pomocą którego regulowany jest przepływ (tłok lub dysk).

Produkt ten może pracować w różnych środowiskach, co pozwala na stosowanie go nie tylko z substancjami ciekłymi, ale także z gazami. Istnieje kilka typów takich urządzeń, które różnią się parametrami technicznymi, takimi jak możliwość regulacji przepływu i przepustowości.


Podłączamy zawór

Przed połączeniem zawór elektromagnetyczny powinien rozumieć zasadę swojej pracy. Następnie możesz przystąpić do zamontowania go w systemie transportowym.

W zależności od modelu zaworu istnieje wlot i wylot, do którego należy podłączyć rurę. W tym celu należy stosować specjalne adaptery, ponieważ sposób mocowania można wykonać w różnych wariantach.

Ta procedura przypomina trochę łączenie zawór zwrotny . Charakterystyczną cechą takich mechanizmów jest ich dodatkowe połączenie z siecią elektryczną.

Dzieje się to za pomocą specjalnej wtyczki, która stanowi podstawę połączenia. Ponieważ istnieje kilka modyfikacji takich zaworów, należy najpierw zapoznać się z zaleceniami producenta, a dopiero potem przeprowadzić instalację.

Wszystkie prace muszą być wykonywane zgodnie ze wszystkimi przepisami bezpieczeństwa. Jeśli zawory elektromagnetyczne są używane w bardzo złożonych obwodach, należy wezwać specjalistę do ich zainstalowania, który zapewni połączenie na najwyższym poziomie.

Po podłączeniu działania zaworu elektromagnetycznego nie ma potrzeby sprawdzania:


Najważniejszą rzeczą w ogrodnictwie jest zapewnienie regularnego podlewania terenu. Bez tego żaden ogród nie przetrwa nawet jednego sezonu. Ręczne podlewanie wymaga dużo czasu i pracy. Do dobrego ogrodu potrzebny jest nowoczesny system zaopatrzenia w wodę, w którym ważnym elementem jest zawór elektromagnetyczny do nawadniania.

Korzyści z autowateringu

Główne elementy systemu nawadniającego są następujące:

 • dozowanie zużycia wody;
 • jednolitość zastosowania;
 • opłacalność (podlewanie w nocy zmniejsza parowanie wilgoci);
 • system jest pod ziemią;
 • praca i czas ogrodnika zostają uratowane.

Cel zaworu elektromagnetycznego

Zawsze potrzebny jest zawór elektromagnetyczny do podlewania, nawet jeśli nie ma systemu nawadniania. Jest używany z zegarem, który włącza go w odpowiednim czasie. Szczególnie konieczne jest napełnienie zbiornika. Po zaplanowaniu dopływu wody zegar otwiera zawór, a zbiornik jest napełniany. Zaleca się jednocześnie podlewanie terenu. Wszystko to odbywa się pod nieobecność właściciela. Może podlewać tylko trudno dostępne miejsca.

Głównym celem zaworu jest dostarczanie wody do systemu nawadniającego w określonym czasie. W tym celu odpowiednie jest urządzenie na 1 cal, pozwalające na przejście 50–100 l / min przy ciśnieniu do 10 atm. Może być również stosowany w krótkich miejscach nawadniania, ponieważ wbudowany regulator umożliwia dostosowanie wymaganego przepływu lokalnego. Nadaje się do nawadniania natryskowego i kroplówki, gdy ciśnienie w systemie jest słabe.

Jeden lub więcej zaworów jest zainstalowanych na poduszce odwadniającej żwiru i zamkniętej skrzyni. Można to zrobić w dowolnym dogodnym miejscu.
Jeden lub więcej zaworów jest zainstalowanych na poduszce odwadniającej żwiru i zamkniętej skrzyni

Zawór elektromagnetyczny

Zawór jest bardzo prosty. Zawiera następujące szczegóły.

Zawiera następujące szczegóły

Gwint zewnętrzny dysz wlotowych i wylotowych wynosi 1/4 "lub więcej, w zależności od natężenia przepływu. Najmniejsza ilość wody przechodzi przez zawór elektromagnetyczny do nawadniania kroplowego. Małe urządzenia są wbudowane w rurociąg z wodą i działają z timera, który ustawia różne tryby nawadniania.

Ostatnio są modele połączone z przełącznikiem. Można go kupić w sklepie internetowym firmy „Ulmart”: zawór elektromagnetyczny do nawadniania C 1060 plus GARDENA, który stał się popularny. Automatycznie przełącza wodę na nawadnianie ogrodu.
Ostatnio są modele połączone z przełącznikiem

Zawór elektromagnetyczny do nawadniania: wzór pracy

Podłączanie zaworu elektromagnetycznego do systemu nawadniania ogrodu

Dla małego ogrodu lepiej nadaje się do zaworu elektromagnetycznego do nawadniania -12 V (NT8048). Jest bezpieczny, ponieważ gdy woda zetknie się z kontaktami i dotkniesz mokrymi rękami, nie dojdzie do porażenia prądem. Możliwość podłączenia go do akumulatora przy 15 ACh pozwala na pracę bez ładowania przez tydzień. Łatwo będzie również zasilać panel za pomocą zasilacza.

Woda dostarczana jest ze zbiornika magazynowego zainstalowanego na wysokości co najmniej 2 m. Woda w niej gromadzona jest ze scentralizowanego systemu. Napełnianie jest kontrolowane przez czujnik pływakowy podłączony do zaworu korkowego. Brak pompy usuwa wiele problemów. Podlewanie ogrodu grawitacją następuje w ciągu kilku godzin, a jednocześnie nie musi być kontrolowane. Całe zarządzanie nawadnianiem przejmie elektroniczny zegar podłączony do gniazdka.

Zawór jest zainstalowany w przewodzie wylotowym systemu nawadniającego. Cewka elektromagnesu jest podłączona do wyjścia adaptera za pomocą kabla za pomocą zacisków. Mogą być zamykane na górze za pomocą szczeliwa, aby chronić przed wodą.
Zawór jest zainstalowany w przewodzie wylotowym systemu nawadniającego

Całe urządzenie jest wygodnie umieszczone na zapleczu, gdzie można trzymać wylot. Timer, adapter i cewka elektromagnesu są połączone szeregowo z nim. Pozostaje dostosować tryb nawadniania. Czas wybierany jest rano i wieczorem, tak aby było minimalne parowanie, a rośliny nie są spalane na słońcu. Ustaw czas trwania podlewania, który jest następnie wybierany eksperymentalnie.

On różne typy podlewanie roślin powinno być inne. System można stopniowo ulepszać, dodając nowe zawory. Do każdego z nich można podłączyć własny timer lub zainstalować wspólny mikrokontroler, ustawiając program nawadniania.

Możliwe jest zainstalowanie zaworów ze starych pralek na rurach wylotowych, co pozwoli zaoszczędzić dużo na kosztach systemu nawadniania.

Zawór elektromagnetyczny do podlewania zrób to sam

Elektryczne zawory są drogie, ale można znaleźć tańsze rozwiązania. Najbardziej dostępny jest tutaj zawór z uszkodzonej pralki. Jego urządzenie wygląda następująco:

 • plastikowa obudowa;
 • gumowa membrana;
 • elektromagnes z rdzeniem;
 • wiosna;
 • sitko;
 • uszczelka

Mechanizm ma wysoką wrażliwość na zabrudzenia i może łatwo zawieść. Jest chroniony, ale dla systemu ogrodowego wskazane jest umieszczenie kolejnego na wlocie zaworu, ponieważ twój własny szybko się zatka.

Zawór elektromagnetyczny jest normalnie zamknięty, tj. W stanie wyłączonym zamyka wodę. Po włączeniu rdzeń jest wciągany, podnosząc gumową membranę i wpuszczając wodę.

Podobnie stosuje się zawór spustowy do usuwania zanieczyszczonego płynu do spryskiwaczy. Zasada działania jest taka sama i może być z powodzeniem stosowana do podlewania.
Podobnie stosuje się zawór spustowy do usuwania zanieczyszczonego płynu do spryskiwaczy

Elektrozawory pralek mają następujące cechy:

 • napięcie zasilania - 220 V;
 • moc - 8 W;
 • ciśnienie wody - do 10 atm;
 • średnica galaretowatego węża - 3/4 ";
 • zużycie cieczy - 10 l / min.

Wady i naprawy

Brak napięcia na cewce

1. Wadliwy kabel zasilający.

2. Awaria cewki.

1. Napraw przerwę.

2. Sprawdź integralność testera przewodów. Spalona cewka zwykle nie jest naprawiana.

Zawór nie działa po włączeniu zasilania.

1. Złamana sprężyna.

2. Nagromadzenie brudu w połączeniu mobilnym.

1. Wymień elektromagnes.

2. Zdemontuj i opłucz strukturę.

Duży spadek ciśnienia

1. Regulowana blokada otworu.

2. Parametry cewki nie odpowiadają wielkości dostarczanego napięcia.

1. Wyczyść.

2. Wymień cewkę.

Zawór nie zamyka się

1. Na napięcie resztkowe cewki.

2. Otwór zanieczyszczenia.

3. Zanieczyszczone gniazdo zaworu.

4. Łamanie sprężyny.

1. Sprawdź styki przekaźnika i połączenia elektryczne.

2. Wyczyść.

3. Wyczyść.

4. Wymień.

Wniosek

Konserwacja ogrodu i ogrodu wymaga dużo czasu i wysiłku. Prawdziwym zbawicielem dla właściciela jest zawór elektromagnetyczny do nawadniania, który służy do napełniania zbiornika podczas jego nieobecności, pompując wodę ze studni, a zwłaszcza w systemie nawadniania.