Jak marynować pomidory?

  1. Tradycyjna receptura
  2. Pomidory w Puszkach
  3. Pomidory we własnym soku
  4. Solone pomidory z musztardą
  5. Solone pomidory z marchewką

Wiadomo, że pomidory są bardzo przydatnymi i pożywnymi warzywami. Pomidory zawierają dużą ilość witamin i minerałów potrzebnych ludzkiemu ciału.

Jedz te warzywa przez cały rok i wypełniaj ciało witaminami, dzięki marynowaniu i konserwacji pomidorów na zimę. Zimą słone pomidory na stole są nie mniej popularne niż świeże.

Oto kilka przepisów na solenie pomidorów. Potrzebujemy: zielonych lub czerwonych pomidorów; woda; sól; liście czarnej porzeczki i wiśni; estragon; koperek

Potrzebujemy: zielonych lub czerwonych pomidorów;  woda;  sól;  liście czarnej porzeczki i wiśni;  estragon;  koperek

Tradycyjna receptura

Gotuj marynatę. Aby to zrobić, rozpuść sól w ochłodzonej przegotowanej wodzie w rondlu. Użyj grubej soli, aby uniknąć różnych dodatków. Weź 200-300 g soli na pięć litrów wody.

Wybierz i umyj te same dojrzałe pomidory. Umyj liście czarnej porzeczki, zielone gałązki kopru, estragon, liście wiśni. Następnie zwinąć je wrzątkiem z czajnika. Schłódź.

Połóż pierwszą warstwę pomidora na dnie. Przenieś rząd pomidorów z liśćmi porzeczki i wiśniami, dodaj koperek i estragon. Umieść drugi rząd pomidorów na zieleni. Sandwich warzywa z zielenią, wypełnić cały słoik lub garnek. Okresowo potrząsaj pojemnikiem, aby pomidory były gęsto osadzone. Pozostaw trochę wolnego miejsca na górze, aby solanka się nie wysypała. Wlej pomidory z marynatami w zalewie. Jeśli sól w garnku lub wiadrze, umieść dużą płaską płytkę z lekkim ładunkiem na wylanych pomidorach. Wrzuć pomidory do słoików. Umieść naczynia z piklami w chłodnym miejscu. Pomidory solone w 30-40 dni.

Pomidory w Puszkach

Podnieś czerwone lub zielone pomidory, gęste i identyczne pod względem wielkości, spłucz i umieść w wysterylizowanych słoikach. Napełnij je wrzącą solanką (na 1 l wody - 35 g soli i 6 g kwasu cytrynowego). Przykryj słoiki pokrywkami i podgrzej, utrzymując we wrzącej wodzie: litr - 5–8 minut, trzy litry - 15 minut. Następnie uszczelnij i schłódź.

Pomidory we własnym soku

Obierz wybrane przygotowane czerwone pomidory. Aby to zrobić, włóż je na durszlak i na 1-2 minuty. Zanurz we wrzącej wodzie, a następnie szybko zanurz na 2-3 minuty. w zimnej wodzie - skórę można łatwo usunąć. Przygotuj sok pomidorowy: posiekaj przejrzałe pomidory, włóż do rondla i, mieszając, gotuj przez 5–10 minut, wcieraj przez sito i ogrzej ponownie. Spłukać obrane, przygotowane do puszkowania pomidory wodą i umieścić w słoikach, zalać je gorącym sokiem pomidorowym, który wynosi 1 litr. dodać 2 g soli, 1,5 g kwasu cytrynowego, 10 g cukru. Przykryj słoiki pokrywkami i rozgrzej je, przechowując pół litrowe słoiki w niskiej wrzącej wodzie przez 4–5 minut, słoiki litrowe przez 8–9 minut. Jeden litrowy słoik będzie potrzebował: czerwone pomidory obrane - 700 g, sól - 10 g, sok pomidorowy do nalewania - 340 g, kwas cytrynowy - 1,5 g.

Solone pomidory z musztardą

Lekko niedojrzałe lite pomidory, dokładnie opłucz i włóż do beczki, wiadra lub patelni, posypując liśćmi czarnej porzeczki. Również na dole połóż te liście. W gotowanej solance gotowanej, po ostygnięciu dodać suchą musztardę, wymieszać i odstawić.

Kiedy marynata staje się przezroczysta, trochę żółtawa, można wlać do nich pomidory. Z góry, jak zwykle, włóż czystą szmatkę i ucisk.

Na solankę: na wiadrze wody - 2 cienkie szklanki cukru, szklanka soli, 15 liści laurowych, łyżeczka puree z grochu ziela angielskiego i pieprzu gorzkiego, opakowanie (100 g) suchej musztardy.

Solone pomidory z marchewką

Dojrzałe, drobne pomidory, dokładnie spłucz. Nie odrywaj łodyg - aby pomidory nie wypływały, pozostały stałe, można je pokroić w plasterki, jak świeże. Włóż pomidory do wanny, wiadra, patelni w rzędach, polej startą marchewką, dodaj czerwoną paprykę, koperek, czosnek, liść laurowy i zalej solanką, uciśnij.

Przechowuj w chłodnym miejscu. Jeśli pod koniec zimy pomidory zaczną kwaśne, musisz wyjąć je z solanki, umyć, włożyć ponownie i napełnić świeżą wodą. Po tym będą kontynuowane przez kolejne 3-4 miesiące.

8-10 części pomidorów - 1 część marchwi; dla solanki - weź 500 g soli w wiadrze wody.

Wiadomości o żywności